به گزارش عطارنیوز،

بخش(۱)

بسیج پژواک ندای یا زینب(سلام الله علیها)

طرح حمایت بسیج از زوج های نابارور؛

بسیج نیشابور در بخش های ذیل حمایت باروری صورت می دهد.

الف)کمک باروری.

ب)میکرواینجکشن.

ج)لقاح آزمایشگاهی

د)تلقی حداخل رحمی مبلغ حمایتی به ازای هر زوج در هر نوبت اقدام مبلغ۱۵۰۰۰۰۰۰ریال و حداکثر دو نوبت در سال جمعا یارانه پرداختی مبلغ۳۰۰۰۰۰۰ریال در سال می باشد.

اردوی آمادگی دفاعی دختران نیشابور

۲۳۶۸دانش آموزان دختر دوم متوسطه نیشابوری با حضور درنمازخانه اردوگاه شهید رجایی  آموزش عملی درس آمادگی دفاعی را فراگرفتند.

اردوهای عملی درس آمادگی دفاعی مدارس باهمکاری سپاه ،حوزه های مقاومت  بسیج دانش اموزی و آموزش و پرورش شهرستان، برای دانش آموزان پایه دوم دبیرستان  از ۱۷ فروردین تا اول اردیبهشت ماه برگزارشد.

picture-530-300x200 img_2061-300x225 img_2503-300x225

همایش شیرخوارگان حسینی در یک نگاه

%d8%b3%d8%b3-300x199 %db%8c%d8%b3%db%8c-300x199 %db%8c%d8%b3%db%8c%d8%b3%db%8c%d8%b3%db%8c-300x199 %db%8c%d8%b3%db%8c%d8%b3%db%8c%d8%b3%db%8c%d8%b3%db%8c%d8%b3-300x199

جشن میلاد کوثر به همت بسیج جامعه زنان

به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و گرامیداشت هفته زن و روز مادر،جشن بزرگ میلاد کوثر در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور به همت بسیج جامعه زنان برگزار شد.

%da%86 %d8%ac %d8%a8%d8%b3%db%8c %d9%84

خیابان ها گلباران شد

در هفته عفاف و حجاب و همچنین هفته امر به معروف و نهی از منکر با هدف همدلی و مشارکت عمومی، بانوان با هدیه گل و بسته فرهنگی در معبر شهر تقدیر شد.

%d9%84%d8%b3 %d9%84%d8%b3%d8%a7

به همت بسیج نیشابور محقق گردید؛

ده ها نوعروس به با اهدای جهیزیه به خانه بخت رفتند

%d8%ac%d9%87 %d8%ac%d9%87%d9%84

در خجسته میلاد حضرت معصومه(س)

بی بی شطیطه میزبان دختران آسمانی نیشابور شد

همایش دختران آسمانی و نشست نهضت روشنگری عصر روز چهارشنبه۱۴مردادماه با حضور دختران نیشابوری در محل بقعه متبرکه بی بی شطیطه برگزار شد.

%d8%af%d8%ae %d8%af%d8%ae1

دمی در عطوفت و اخلاص کودکان

بازدید و خسته نباشید نونهالان مهدهای کودک از فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج نیشابور در این بازدید ضیافت صمیمانه کودکان با کارکنان سپاه برگزار شد.

جلسه مشترک خانم چنارانی بافرماندهی بسیج نیشابور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم باحضور دردفتر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابوربا جناب سرهنگ حسینی دیدارودرمورد مسائل شهرستان گفتگوکردند.

picture-2310 picture-2263

تجمع چند هزار نفری بانوان بسیجی در هفته عفاف و حجاب

در هفته عفاف و حجاب بسیج جامعه زنان نیشابور تجمع چندهزار نفری بانوان بسیجی نیشابوری را در بوستان امین اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام دهنوی برگزار کرد.

picture-960-300x200 picture-945-300x200

بخش(۲)، بسیج، انقلابی گری و ظلم ستیزی

بیانیه بسیج طلاب و روحانیون نیشابور در دفاع از اقدام انقلابی دادستان

آیا نیاز مردم رفع مشکلات حاد اقتصادی است یا اجرای کنسرت؟

بسیج طلاب و روحانیون شهرستان نیشابور ضمن تقدیر از دادستان و موضع گیری‌های ارزشمند امام جمعه این شهرستان در لغو کنسرت با انتشار بیانیه ای حمایت خودشان را اعلام و بر رفع مشکلات اقتصادی مردم توسط مسئولین به جای نیازهای کاذب و غیرضروری تاکید کردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:بسم الله الرحمن الرحیم

«ما با سینما و هنر مخالف نیستیم با فساد و فحشا مخالفیم.» امام خمینی (ره)

بالاترین خسارتی که امروز در غیبت آقا ولیعصر(عج) دیده می شود، خسارت فرهنگی است که یکی از مهمترین دغدغه های رهبر عظیم الشان انقلاب می باشد.

دشمن، با مایوس شدن در جنگ سخت علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مدتهاست رویکردش را به طرف جنگ نرم و شبیخون فرهنگی علیه ارزشهای انقلاب در دستور کار قرار داده و اجرایی نموده است تا تغییر افکار و رفتار انقلابی را به ضد ارزشی و غیرانقلابی بدل نماید.

همچنان که ولی امر مسلمین می فرمایند: اگر دشمن با امواج خبری وارد کشور ما شود و به اذهان ملت ایران اینطور وانمود کند که مبارزه خوب نیست، دفاع از اسلام فایده ای ندارد، ایستادگی در برابر دشمن ثمری ندارد، هرچه زحمت بکشید و مبارزه کنید ضرر کرده اید، آیا باز هم در مملکت ایران، مبارزه ای علیه دشمنان باقی خواهد بود؟! معلوم است که نه! خیلی از مسلمانان و حاکمیتهای اسلامی هستند که قرآن هم میخوانند اما با دشمنان اسلام مبارزه که نمی کنند بماند، دوستی هم برقرار می نمایند.

اگر دشمن بتواند ملت ما را به ملتی که اعتقادی به مبارزه ندارد، امیدی به پیروزی ندارد، زهدی  نسبت به جلوه های شهوانی و مادی ندارد، تبدیل کند پیروز شده است اینجاست که مبارزه فرهنگی مبارزه ای واجب تر از واجب می شود.

در فرآیند اجرای یک کنسرت اتفاقی می افتد که هیچ معیار دینی و شرعی و قانونی آن را نمی‌پذیرد و منکراتی که نمی شود آن را از کنسرت منها نمود چرا که اگر آنها منها شوند دیگر ماهیت کنسرت ندارد.

با انجام چنین منکراتی چطور می شود که همشهریان متدین ولایتمدار شهرستان نیشابور سکوت نمایند!؟ متاسفانه یک عزمی در کشور جزم شده است که نیازهای کاذب دارای لهو و لعب را مرهمی بر دردهای جانکاه اقتصادی  مردم قرا دهند، مردم عزیزی که، بعضا با مشکلات مادی و بیکاری و از کار برکنار شدن آنها و جوانانشان در بعضی از شرکتها رنج می برند و شرمنده در مقابل همسر و فرزندان به خاطر گرفتاریهای حاد معیشتی هستند که دل هر مسئول دلسوز به انقلاب را به درد می آورد چطور می شود به نیازهای غیرضروری پرداخت.

بیاییم دست در دست هم دهیم تا با تلاش جهادی در اجرایی نمودن و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات مردم بکوشیم و لبخند واقعی رضایتمندی را برلبان مردم عزیز جاری نمائیم نه پرداختن به نیازهای کاذب و غیر ضروری!

ما بسیج طلاب و روحانیون شهرستان نیشابور از دادستان انقلابی و موضع گیری ارزشمند امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه در لغو کنسرت کمال تقدیر و تشکر را نموده و حمایت خود را از ایشان اعلام میداریم.

 کشف و انهدام کارگاه ساخت مشروبات الکلی در نیشابور
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابور گفت: با گزارشات مردمی کارگاه ساخت مشروبات الکلی در یکی از روستاهای اطراف نیشابور کشف و حدود ۴۰۰ لیتر مشروب مهندم شد.
resized_577979_465resized_577984_181resized_577985_361resized_577987_730
برنامه های ماهواره ای فصل مشترک اعترافات دستگیر شدگان پارتی های شبانه
سید علی‌اکبر حسینی با اشاره به اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته نیروهای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور طی هفته گذشته اظهار داشت: طی این مدت دو پارتی با رصد دقیق اطلاعاتی شناسایی و افراد شرکت‌کننده در آن دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در پارتی اول که طبق اطلاعات واصله مشخص شد سرشاخه‌های یکی از شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در سطح شهر نیشابور آن را تدارک دیده‌اند، ۱۴ مرد به همراه هشت زن در یکی از باغات صومعه مورد شناسایی قرار گرفتند که پس از دستگیری مشخص شد همه آن‌ها از مشروبات الکلی استفاده نموده‌اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور خاطرنشان کرد: کشف سه لیتر مشروبات الکلی باقی‌مانده به همراه مقداری مواد مخدر و هشت دستگاه خودرو از دیگر موارد توقیف‌ شده در این عملیات بود.

حسینی ضمن تذکر به خانواده‌ها برای کنترل دوستان و رفت‌وآمدهای فرزندان خود، خاطرنشان کرد: حکم این افراد هنوز صادر نشده است و با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

وی با اشاره به کشف پارتی دوم تأکید کرد: پارتی ۱۱ مرد به همراه هفت زن در یکی از باغات جاده توریستی باغرود نیشابور مورد شناسایی قرار گرفت که پس از دستگیری دو لیتر مشروبات باقی‌مانده به همراه ۶ خودرو و یک دستگاه موتور توقیف شد.

حسینی خاطرنشان کرد: افراد شرکت‌ کننده در این دو پارتی به جرم مصرف مشروبات الکلی و ارتباط نامشروع مورد پیگیری قضایی هستند و احکام آن‌ها به‌زودی صادر خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور با اشاره به دیگر اقدامات سربازان گمنام این ناحیه مقاومت بسیج تصریح کرد: با توجه به رصد اطلاعاتی دقیق مبنی بر فروش گسترده مواد مخدر در یکی از فروشگاه‌های خواربار شهر نیشابور و در منطقه دهنوخالصه در مسیر جاده نیشابور به سبزوار هشت نفر بازداشت و مواد مخدر شامل هروئین، شیشه، تریاک و حشیش به همراه مقدار زیادی سیگار قاچاق کشف و ضبط گردید.

وی با اشاره به دیگر تلاش مخلصانه فرزندان رشید سپاه شهرستان نیشابور بیان داشت: «س.خ» از اراذل‌ و اوباش منطقه ۱۴ معصوم که باعث برهم زدن نظم جامعه شده بود پس از شناسایی و تعقیب و مراقبت طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور افزود: ۱۰ لیتر مشروبات الکلی، هروئین، کراک و شیشه به همراه موتورسیکلت از وی نیز ضبط گردید.

%d9%be

با حضور شعرای کشور؛

شب شعر مدافعان حرم در نیشابور برگزار شد

پنجمین کنگره ملی شب شعر مدافعان حرم(فاطمیون) با حضور خانواده شهدای فاطمیون و شاعران برجسته کشوری شامگاه سه شنبه۱۱آبان ماه در محل فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار خواهد شد.

%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%85%d8%af%d8%a71%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%af

پخش زنده مراسم پاسداشت شهدای منا

کاروان بیت عتیق در نیشابور

در آستانه سالروز فاجعه دردناک منا کاروانی با نام «بیت عتیق» و به یاد و خاطره شهدای فاجعه منا امروز مصادف با ۱۵ شهریورماه جاری به شهرستان نیشابور رسید.
هدف از راه اندازی این کاروان بزرگداشت بین المللی شهدای فاجعه منا در هفت شهر کشور و پخش زنده تلویزیونی آن است.
آغاز حرکت کاروان «بیت عتیق» از شهر مهاباد در روز دهم شهریورماه بوده است که در ادامه به شهرهای لنگرود، قائمشهر، بندر ترکمن و گنبد کاووس سفر کرده و امروز به شهرستان نیشابور رسیده است، در پایان، این کاروان در تهران مستقر می شود و اختتامیه ای در پایتخت خواهد داشت.

آغاز رزمایش گردان های الی بیت المقدس و کوثر بسیج نیشابور

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابور هدف از برگزاری این رزمایش را کسب آمادگی رزمی، مردمی کردن دفاع و اجرای ماموریت دفاعی، امنیتی و امدادی در مقابله با تهدیدات دشمنان خارجی و داخلی اعلام کرد.
سید علی اکبر حسینی اظهارداشت: در رزمایش  الی بیت‌المقدس بسیج نیشابور، ۲۳۳۰‌بسیجی در قالب ۹ گردان بیت‌المقدس، یک گردان کوثر و چهار گردان امنیتی شرکت کردند.
حسینی ادامه داد: تاکتیک‌های ضد هلیبرن، کمین و ضدکمین، عملیات تأخیری، مقابله با ناآرامی‌ها، کنترل معابر وصولی، عملیات امداد و نجات در مقابله با حوادث غیرمترقبه و بمباران‌های هوایی و موشکی، راهپیمایی تاکتیکی شبانه از دیگر برنامه‌های این رزمایش دو روزه است.

%da%af%d8%b1%d8%af%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b0%da%af%d8%b1%d8%af%d9%88%da%af%d8%b1%d8%af%d8%a6

تعامل نیروهای نظامی و انتظامی در نیشابور
رزمایش مشترک سپاه و نیروی انتظامی
با هدف بالا بردن توان و تاکتیک نظامی رزمایش مشترکی بین نیورهای سپاه و نیروی انتظامی نیشابور در روزهای۲۸و۲۹مهرماه اجرا شد.
%d8%b3%db%8c
به همت بسیج نیشابور؛
کارگاه سواد رسانه ای در نیشابور برگزار شد
با حضور فعالان عرصه فرهنگی شهرستان نیشابور دومین کارگاه سواد رسانه ای در قرارگاه امیرالمومنین(ع) پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر برگزار شد.
محمد دلشاد، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر  اظهار داشت: امروزه حضور رسانه ها در زندگی روز مره در نحوه زیستن موثر است به همین دلیل سواد رسانه اهمیت دارد.
وی خاطر نشان ساخت: شخصی که از سواد رسانه ای برخوردار باشد، می تواند از بین انبوه اطلاعات، آگاهانه دست به گزینش درست بزند.
دلشاد از برگزاری کارگاه معرفی بازیها رایانه ای و موبایلی و آسیبهای آن و ارائه راه حل برای آنها در این پایگاه خبر داد.
اجتماع باشکوه ۱۰هزار نفری بسیجیان نیشابور
۱۰ هزار نفر از بسیجیان شهرستان نیشابور در آستانه هفته مبارک بسیج در قالب گردان های عاشورا و الزهرا )س( اقتدار و عظمت خود را به نمایش گذاردند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور صبح امروز در جلسه ستاد گرامیداشت هفته مبارک بسیج در جمع فرمانده حوزه های مقاومت بسیج این شهرستان در سالن جلسات این ناحیه ظهار داشت: اجتماع عظیم ده هزار نفری بسیجان نیشابور در هفته مبارک بسیج برگزار شد.
وي در ادامه عنوان كرد: گردان های جدید عاشورا و الزهرا (س) با سازماندهی جدید و با اشکال مختلف در این اجتماع بزرگ آرایش گرفتند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور افزود: بسیجیان نیشابور با حضور دراین اجت اع عظیم به یاوه گویي های دشمنان و عناصر داخلی خود فروخته که به شایعه پراکنی مبنی برکمرک شدن حضور بسیج در جامعه پاسخ محکم و دندان شکنی دادند.
حسینی به اجت اع و گردهمایی فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج و امامان جماعات در ابتدای هفته بسیج اشاره و گفت: در ابتدای هفته مبارک بسیج به منظور توجیه برنامه ها و تقدیر از فرماندهان پایگاهای اسوه این گرد همایی برگزار شد.
%d8%b4%d8%b3

بخش(۳)؛ بسیج، انقلابی گری و پیشرفت

مونتاژ پرژکتورهای LED با اتکا به شعار ما می توانیم اصلاح الگوی مصرف گام بسیج نیشابور دراقتصاد مقاومتی
چهارسال پیش بود که درهفته دولت،بسیج نیشابور ۶ سالن فرهنگی ورزشی صالحین را ازمجموع ۲۰ سالن افتتاح کرد، حالا پس از ۵ سال؛ عمر لامپهای به کارفته دراین سالن ها به اتمام رسیده وپرژکتورها یکی پس از دیگری ازکارمی افتد وبارمالی سنگینی برای مدیریت سالن برجای میگذارد.
meta-67-watt-led-projector-1030x900
به همت بسیج هنرمندان محقق شد
افتتاح مجهزترین سالن بلک باکس نیشابور
آبان ماه سال جاری با توجه به معذوریت هنرمندان در پرداخت هزینه های سالن های اجاره ای، بسیج هنرمندان با بضاعت و حمایت هنرمندان سالن کاما مشکی با قابلیت جابه جایی نیمکت و سن راه اندازی نمود مراسم گشایش این سالن با حضور مسئولین ناحیه مقاومت و آقای همت ابادی عضو شورای شهر همچنین خانم لطفی نماینده فرمانداری برگزار گردید. در این مراسم نمایشنامه ی قاف قنات به نویسندگی و کارگردانی جواد زروندی به صورت نمایشنامه خوانی به اجرا درآمد.
%d8%a8%d9%84
طرح بیوگاز و همسویی با « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل »
ساخت اولین دستگاه بیوگاز به ظرفیت ده مترمکعب در نیشابور از اسفندماه ۹۴ شروع و در فروردین ماه ۹۵ به مرحله بهره برداری رسید و هم اکنون تامین کننده گاز مورد نیاز یک کارگاه شن شویی است. ساخت دومین دستگاه بیوگاز به ظرفیت سی مترمکعب نیز از حدود دو ماه پیش در نیشابور شروع و هم
اکنون در مرحله تولید بیوگاز است. همچنین ساخت یک دستگاه بیوگاز دیگر به ظرفیت هفتاد و پنج مترمکعب در نیشابور در مراحل پایانی است.
اهداف كلي اين طرح شامل موارد زير مي باشد:
-عمل به سیاس تهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقاب
-كاهش آثار مخرب محيط زيستي ناشي از انتشار گازهاي متصاعدشده و مخصوصا گازهای گلخانه ای
-توسعه استفاده از انرژيهاي نو و جايگزين آن با سوختهاي فسيلي
-كاهش بوي بد منتشر شده در محیط
-بهره گيري از منافع اقتصادي و کاهش هزینه ها ساير فوايد استفاده از بيوگاز
-استفاده از بیوگاز الگوی روشنی از اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی اسست که حداکثر مطلوبیت را برای مردم به ارمغان می آورد.
– بيوگاز به عنوان يك منبع انرژي محلي و تجديد شونده است
– بهبود وضعيت ايمني، صنعتي و خانگي و همچنين سودآور بودن آن
-كاهش انتشار گازهاي گلخانه اي و جلوگیری از تخريب لايه ازن و حفاظت از محيط زيست
– تكنولوژي بيوگاز از نقطه نظر اقتصادي قابل قبول است و براساس يك روند طبيعي تولید می شود
%d8%a8%db%8c %d8%a8%db%8c%d8%b1 %d8%a8%db%8c%d9%88
نمایشگاه اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توانمندی های بومی
حوزه حضرت خدیجه(س) در محل مسجد نینوا اقدام به برگزاری توانمندی های بومی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی کرد. این نمایشگاه شامل چندین غرفه
از تولیدات محلی در قالب های البسه، تزیینی و مواد غذایی برگزار گردید.
%d8%a7%d9%82%d8%aa
نگاهی به خدمات درمانگاه امام حسین(ع)
درمانگاه امام حسین (ع) وابسته به ناحیه مقاومت بسیج نیشابور خدمات متخصص زنان با ۴۰ درصد تخفیف ،پزشک عمومی با ۵۰ درصد تخفیف برای بسیجیان خدمات دندان پزشکی با ۲۰ درصد تخفیف برای بسیجیان عادی و ۳۰ درصد تخفیف برای بسیجیان فعال وهمچنین خدمات پرستاری شتشوی گوش مشاوره را باتخفیفات ویژه برای بسیجیان ارائه می کند.
بر پایی ایستگاه سلامت در بسیج نیشابور
بسیج جامعه پزشکی نیشابور به مناسبت هفته سامت ایستگاه سامت در ناحیه مقاومت بسیج نیشابور برپاکرد.
دکتر علی طاهری مسئول درمانگاه امام حسین (ع) گفت: در این ایستگاه تست قند خون و قد و وزن از پایوران و سربازان بعمل آمد.
%d8%a8%d8%b1
با تلاش حوزه ی بسیج مقاومت ثامن الائمه حاصل شد
احداث میدان تیر با هزینه ی بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال
در سال جاری با توجه به کمبود ظرفیت در آمایش میدان تیر به همت حوزه بسیج مقاومت ثامن الائمه میدان تیری درحد فاصل دو کیلومتری محدوده این حوزه با جانمایی و رعایت اصول ایمنی احداث گردید. این میدان تیر به استعداد ۲۰ نفر خط آتش و مساحت ۷۰۰۰ متر مربع می باشد که برای احداث آن مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال هزینه گردیده است. میدان تیر احداث شده با در نظر گرفتن سکو و سرویس های بهداشتی همچنین مسیر سهل الوصول به مرکز شهر راه اندازی گردیده است.
%d8%aa%db%8c%d8%b1

بخش(۴)، بسیج، انقلابی گری و کارآفرینی

با نظارت مستقیم و حمایت بسیج سازندگی
پرداخت یک میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی

بسیج سازندگی درسال جاری مبلغ یک میلیارد ریال سهیمه تسهیلات اقتصاد مقاومتی تعلق گرفت که درعرصه های پرورش مرغ بومی بوقلمون بلدرچین کبک، شتر مرغ پروش، قارچ خوراکی پرورش ماهیها وابزیان احداث گلخانه کشت گیاهان دارویی، کشت زعفران صنایع تبدیلی، پرورش زنبور عسل کشت هیدرو پونیک وکارگاههای صنایع دستی تعیین گریده است. کف تسهیلات ۳۰ میلیون ریال وسقف آن ۳۰۰ میلیون ریال بوده است. تسهیلات فوق فقط به بسیجیان تعلق گرفته است، واین تسهیلات طی دومرحله واریز می شود از ابتدای سال تا کنون کارگاههای زیر ایجاد وراه اندازی شده است. با بکارگیری متخصصین وکارشناسان خبره درهریک از عرصه های مذکورتوانسته است انحرافات تسهیلات اقتصاد مقاومتی را به زیر ۵ درصد برساند. روند اعطای تسهیلات به هرحوزه مقاومت بسیج یک سهیمه مشخص، تخصیص داده شده است. متقاضی بسیجی با مراجعه به حوزه مقاومت بسیج طی یک معرفی
نامه به بسیج سازندگی ناحیه مراجعه می نماید. پس از تکمیل پرورنده تسهیلات فرد متقاضی درمرحله بعد فرد به کارشناس اقتصاد مقاومتی معرفی می شود. کارشناس طبق ضوابط تعریف شده محل را به همراه تجهیزات کارشناسی نموده و نتیجه را به بسیج سازندگی اعام می کند.
بسیج سازندگی باتوجه به دستورالعمل ونیزکارشناس مربوطه و توان وتخصص فرد بسیجی او را جهت اخذ مرحله اول تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بانک معرفی می نماید. متقاضی پس از اخذ مرحله اول تسهیلات طرح خود را زیر نظر کارشناسان بسیج سازندگی شروع می نماید. پس از مشخص
شدن هزینه کرده واتمام بودجه مرحله اول، مرحله دوم برای متقاضی آزاد می شود. لازم به ذکر است تسهیلات اقتصاد مقاومتی از ابتدا تا لحظه بهره برداری زیر نظر کارشناسان اقتصادمقاومتی می باشند. و این نظارت تا ۵ سال ادامه خواهد داشت.

 

اقدامات شاخص بسیج سازندگی نیشابور در مسیر کارآفرینی

گلخانه

تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۴۰ نفر،تعداد واحد ایجاد
شده ۳۱ واحد

%da%af%d9%84شتر مرغ
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۴۲ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۳۹ واحد

%d8%b4%d8%aa%d8%b1کشت زعفران
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۲۶ نفر, تعداد
واحد ایجاد شده ۱۸ واحد

%d8%b2%d8%b9%d9%81ورمی کمپوست
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۱۸ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۱۶ واحد

%da%a9%d9%85پرورش زنبور عسل
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۳۹ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۳۶ واحد

%d8%b2%d9%86

پرورش قارچ
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۱۶ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۱۴ واحد

%d9%82%d8%a7%d8%b1

صنایع تبدیلی
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۵۹ نفر, تعداد
واحد ایجاد شده ۴۷ واحد

%d8%aa%d8%a8%d8%af

صنایع دستی
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۴ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۴ واحد

%d8%b5%d9%86ماکیان
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۶۲ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۵۹ واحد

%d9%85%d8%a7%da%a9پرورش ماهی
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۲۶ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۱۲ واحد

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

پرورش دام سبک و سنگین
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۲۲ نفر, تعداد
واحد ایجاد شده ۳۱ واحد

%da%af%d8%a7%d9%88مزرعه پرورش گیاهان دارویی
تعداد شغل مستقیم ایجاد شده ۲۶ نفر, تعداد واحد
ایجاد شده ۱۸ واحد

%d8%af%d8%a7%d8%b1

کارهای شاخص بسیج سازندگی ازابتدای سال
تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی
تشکیل کارگروهای فرعی اقتصاد مقاومتی
ایجاد شغل برای ۱۰۹ نفر به طور مستقیم و ۱۷۸ نفر به طور غیر مستقیم از طریق طرح های مذکور
ارتقاء شناسنامه انرژی جهت جلو گیری از اتلاف انرژی واسراف انرژی
ارتقاء پرژکتورها وپرمصرف ۴۰۰ ولت و ۱۰۰۰ ولت به پرژکتورهای ال ای دی دست ساز
ارائه آموزش های تخصصی کشاورزی وپرورش دام وطیور درسطح روستاهای شهرستان به بیش از ۴ هزار نفر از روستائیان
تفاهم نامه با سازمان فنی حرفه ای عنرستان کشاورزی جهت ارتقاء سطح علمی کشاورزان وروستائیان درزمینه مشاغل گوناگون
تهیه وتوزیع لوحه های فشرده بیش از ۸۰ سرفصل شغلی جهت اموزش های کارآفرینی
راه اندازی پروژه های بیو گاز با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی
احیای چند مجتمع تولیدی کوچک
اردوی یک روزه ۱۵۸۰ نفر
اردوی ۳ روزه ۶۵ نفر
اردوی ۷ روزه ۱۸۵
ارودی ۱۰ روزه ۴۵ ۰ نفر
اعزام تیمهای بهداشتی ودرمانی به مناطق محرم ۳ تیم پزشکی از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۳۵ سری جهیزیه وکمک
جهیزیه شامل ۱۷۰۰۰ قلم کالا که اکثرا کالاهای ایرانی بوده اند به نوعروسان بی بضاعت اهدا گردیده است مبلغ قابل برآورد۲۵۰۰ میلیون ریال

 

بخش(۵)

بسیج، انقلابی گری و ایثار

وداع با پيکر سردار شهيد ابوالفضل روشنک
شهر شهيد پرور نيشابور در هشتمين روز از ماه محرم الحرام بانام حضرت علي اکبربا تقديم پيکر مطهر « سردار سپاه اسام شهيد ابوالفضل روشنک » وداع کردند.سردار سپاه اسام شهيد ابوالفضل روشنک در شش مين روز از بهار سال ۱۳۴۲ به دنيا آمد که روستاي معموري شهر نيشابور ميزبان خند ههاي کودکانه ابوالفضل شد.او روزهاي شاد کودکي را در آغوش پر مهر خانواده سپري کرد، درس و مدرسه را در سال دوم دبيرستان رها نمود و همراه ديگر ياران
امام(ره) به مصاف دشمن بعثي رفت. اين سردار دلاور سرانجام در روز دوازدهم اسفند ماه سال ۱۳۶۲ در سن ۲۰ سالگي در جزيره ي مجنون هنگام عمليات خيبر در حالي که مسئوليت معاونت گردان را بر عهده داشت به جمع شاهدان روز حشر پيوست.در وصيت نامه سردار سپاه اسام شهيد ابوالفضل روشنک آمده است اينک زمان ، زمان ياري رهبر است . زمان ، زمان لبيک گفتن به نداي هل من ناصر ينصرني حسين (ع) است . عده اي راه يزيديان برمي گزينند و
عده اي راه حسينيان را . عده اي نيز منافق گونه منتظر موقعيتند . اي آنهايي که مدعي اسام هستيد و خود را مسلمان ميدانيد! يکل حظه فکر کنيد. آيا اين زندگي است که شما انتخاب کرد ه ايد؟ من با شما قشري هستم که فقط در فکر ماديات به سر ميبريد. آيا اسلام فقط به نماز و روزه تمام ميشود؟ اگر اسلام همين بود پس چرا انقلاب کرديم؟ مگر در زمان شاه جلو نماز و روزه را ميگرفتند؟ به اميد فتح قدس از راه کربلا.

%d8%b1%d9%88%d8%b4

بازگشت پیکر شهید عباسعلی اوسطی پس از ۳۳سال

%d8%a7%d9%88%d8%b3%d8%b7

شهید «عباسعلی اوسطی » فرزند مهدی، از کادر نیروی انتظامی جمهوری اسامی ایران بوده که در درگیری منطقه عملیاتی سردشت اسیر شده و پس از شهادت در اردوگاه عراق در قبرستان «الکرخ » به خاک سپرده و پس از آن کشف شده است. این شهید گرامی در سال ۳۹ در شهرستان نیشابور روستای هلالی از توابع بخش مرکزی، چشم به جهان گشود به خدمت سربازی رفت و پس از طی دوره آموزشی به منطقه سردشت اعزام شد در سال ۱۳۶۲ در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید و جاوید الاثر شد.پدر شهید در خاطرات خود درباره این شهید گفته بود: او بسیار مهربان و خوش رفتار بود و تمامی اهالی روستا نیز اورا به همین صفات حسنه می شناختند . فرزند این شهید نیز اظهار کرد: من آن چه از پدرم شنیده بودم این بود که وی بسیار خوش اخاق بوده و به امام امت علاقه خاصی داشته است. در بخشی از وصیت نامه این شهید آمده است: به نام او که همه چیزم از اوست . به نام او که زندگی من در جهت اوست .پدر ومادر عزیزم، در مرگ من گریه و زاری نکنید . مگر من بهتر از علی اکبر امام حسین (ع) هستم که در راه اسلام شهید شد!

اقدامات شاخص بسیج ایثارگران
با توجه به تشکیل بانک اطلاعات ژنتیکی شهدای گمنام درکشور درجهت شناسایی دقیقتر شهدای گمنام ونیازبه جمع آوری نمونهDNA خانواده شهدا همسران وفرزندان ناحیه مقاومت درسال ۹۴ نسبت به فراخوان شهدای مفقود الاثر اقدام به دریافت نمونه DNA این عزیزان جهت تثبت دربانک اطلاعات کشور نمودند ۲۶ نفر۲ شهید ابوالفضل روشنک وشهید عباسعلی اوسطی

دیدار وسرکشی مستمر از ۸۵۰ خانواده معظم شهدا درطول سال

صدور کارت یکسان سازی برای ۳۵۸ نفر از والدین شهدا
پیگیری صدور کارت یکسان سازی برای ۴۲۹ نفر از همسران شهدا
برگزاری اردوهای زیارتی ویژه خانواده معظم شهدا به شهرستانهای قم وجمکران همه ساله
دیدار وسرکشی از جانبازان ۷۰ درصد به بالا
پیگیری صدور کارتهای یکسان سازی ۷۰ درصد به بالا
مددکاری از وضعیت زندگی رزمندگان دوران دفاع مقدس
پرداخت ماهیانه مبلغ ۴۵ ۰ میلیون ریال تحت عنوان کمک
معیشت به ۱۴۰۰ نفر از رزمندگان باسابقه بالای یکسال وجانبازان۱۵ تا ۲۰ درصد دوران دفاع مقدس
پیگیری برقراری کمک هزینه کمک معیشت برای ۲۵۰ نفر از زرمندگان دوران دفاع مقدس که وضعیت معیشتی مناسبی ندارند
اعطای تسهیلات قرض الحسنه ۳۰ میلیون ریال به زرمندگانی که کمک معیشت دریافت می نمایند
تشکیل پرونده وصدور گواهی مجروحیت برای جانبازان بسیجی دوران دفاع مقدس
تشکیل برای بسیجیان سانحه دیده دررزمایش وماموریتهای بسیج وپیگیری پرداخت هزینه درمان به این عزیزان

حضور بسیج در کمک رسانی به سیل زدگان و کشف اجساد
درپي بارش شديد باران دربخش سرولايت و اعلام خبر مفقود شدن يک نفر درسيل اخير دسته هاي واکنش سريع گردان بيت المقدس حوزه خيبر از روستاهاي سلطان ميدان ، عبدالله گيو ،ساقي بيک وکلاته ميدان وارد عمل شدند وپس ازکاوش يک ساعته توانستند جسد فرد غرق شده را درمزارع کشاورزي پيدا کنند.

%d8%b3%db%8c%d9%84 %d8%b3%db%8c%d9%84%db%8c

بخش(۶)

بسیج، انقلابی گری و اقتدار جهانی

بابرگزاری هرشب یک یادواره ,هفته بسیج امسال رنگ وبوی حسینی می گیرد.

%d8%a8
سرگرد پاسدار اسماعیل عشقی دبیر ستادگرامی داشت هفته بسیج ناحیه نیشابور ومسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد, با بیان مطلب فوق افزود: امسال وبه برکت تقارن هفته بسیج با ایام دهه آخر صفر واربعین حسینی هر شب به یاد شهدا در نقاط مختلف شهرستان یادواره شهدا برگزار می گردد. ایشان با اشاره به برگزاری یادواره شهدا درکلاته میدان سرولایت ,شهرک امام میان جلگه ,جیلو وباغشن گچ وفرخک دربخش مرکزی وشادمهرک وامامزاده در شهرنیشابور به اهمیت ذکر یاد و خاطره شهدا در ایام هفته بسیج اشاره نمود و افزود : امروز امنیت و آرامش پایدار میهن عزیزمان ثمره خونهای پاک شهدای گرانقدر ایران اسلامی است.
مسئول دفتر حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس ناحیه بسیج نیشابور هم چنین به برگزاری ۴مراسم آبروی محله درنقاط مختلف شهرستان با هدف آشنایی بیشتر اهالی محله با شهدای محله خود دراین ایام خبر داد و افزود: این برنامه که شروع آن از سالگرد شهدای منا و با برنامه آبروی محله به یاد شهدای منا آغاز گردید، درایام هفته بسیج نیز ادامه می یابد و تا پایان سال در اکثر نقاط شهرستان نیز به اجرا درخواهد آمد.

مقام نخست اولین دوره المپیاد کاراته بسیج خراسان رضوی به نیشابوراختصاص یافت

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7

حضور صادق آهنگران در یادواره شهدای روستای برمهان

%d8%a7%d9%87%d9%86به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی
یادواره شهدای مربی و ۹ شهیدپایگاه مقاومت بسیج شهدای گمنام نیشابور برگزارشد

اعزام ۱۲۰ نفرازبسیجیان نیشابور به اردوی راهیان نور غرب کشور

%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c%d8%a7%d9%86
جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور گفت: ۱۲۰ نفر از بسیجیان شهرستان نیشابور به اردوی راهیان نور غرب کشور اعزام شدند.

دیدار مداحان بسیجی نیشابور با مقام عظمای ولایت

دیدار جمعی از شاعران و ذاكرین اهل بیت(ع)

چهل یادواره شهید در نیمسال نخست سال جاری با رویکرد هنرهای نمایشی برگزار شد
سرگرد پاسدار اسماعیل عشقی در اختصاصی برنامه های هفته ی بسیج از چهل یادواره برگزار شده در نیمسال نخست سال جاری خبر داد. وی ویژگی بارز یادواره های برگزار شده را ورود جدی هنرهای نمایشی و تئاتر به صحنه ی اجرای یادواره ها عنوان نمود. مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج نیشابور ضمن بیان جمله ای از مقام معظم رهبری در دیدار مسئولین یادواره های شهدای استان سمنان مبنی بر «تئاتر را به صحنه ی یادواره های شهدا
بیاورید « خاطرنشان کرد رویکرد اصلی واحد فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج نیشابور توجه ویژه به هنرمندان و آثار فاخر ارزشی و متعهد این قشر مهم جامعه است.

شور دانش آموزان در راهپیمایی روز استکبار ستیزی به روایت تصویر

13 133 1333 13333 13333333333 1333333333333333333333333

همت بانوان بسیجی نیشابور در تهیه و تدارک نان و مایحتاج موکب های حرم حسینی
موکب سلسله الذهب کاروان نیشابوریان در فاصله ۶ کیلومتری کربای معلی مشغول پذیرایی و ارائه خدمات به زایران به اربعین حسینی می باشد.

 

اردوهای جهادی جلوه ای از درک اخلاص و استضعاف

%d8%ac%d9%87%d8%a7 %d8%ac%d9%87%d8%a7%d8%a7%d8%a7 %d8%ac%d9%87%d8%a7%d8%a7%d8%a7%d8%a7%d8%a7%d8%a7

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابور از آغاز مرحله دوم طرح هجرت ۳ خبر داد و گفت: طرح هجرت به دنبال غنی سازی اوقات فراغت جوانان و ارائه خدمات مفیدعمرانی و سازندگی در جامعه می باشد.
سرهنگ پاسدار سید علی اکبر حسینی اظهارداشت: طرح هجرت یکی از طرحهایی است که هر ساله در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان صورت می پذیرد.
حسینی اذعان کرد: مرمت و بهسازی ، رنگ آمیزی و دیوارنویسی مدارس از جمله فعالیتهایی است که با حضور دانش آموزان در سطح ۷ آموزشگاه صورت پذیرفت.
وی خاطر نشان کرد: در طرح هجرت ۳ تعداد ۶۰ دانش آموز پسر شرکت داشته اند و در این طرح دانش آموزان با فرهنگ کار و تاش و فعالیتهای گروهی آشنا شدند.
وی تصریح کرد: ساماندهی جوانان با انگیزه در قالب گروه های جهادی دانش آموزی یکی از مهمترین اقدامات بسیج سازندگی می باشد که منشاء خدمات بسیاری درعرصه عمرانی و خدماتی ، بهسازی و مرمت مدارس بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی