محمدرضا مقدم پاشا رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: ۱۰ برنامه محوری در بیست و پنجمین هفته کتاب  شهرستان نیشابور پایتخت کتاب ایران از ۲۰ الی ۳۰ آبان‌۹۶ با شعار « آینده روشن با خانواده کتابخوان » برگزارمی گردد.

وی افزود: در این هفته با تشکیل ستادی در شهرستان نیشابور برنامه های متنوع فرهنگی همزمان با بزرگداشت  بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران  برپا می شود.

مقدم پاشا گفت: بازدید و خدا قوت تعدادی از اعضای شورای اداری شهرستان از کتاب فروشی‌های نیشابور، برگزاری همایش کتاب، کودک وخانواده  و اختتامیه باشگا ه های کتاب کودک ونوجوان  در فرهنگسرای سیمرغ، برگزاری همایش تخصصی آسیب‌های کتاب، تقدیر از کتابخوان‌های برتر، عضویت رایگان برای عموم مردم و اهدای کتاب به مراکز فرهنگی وروستاهای محروم از برنامه‌های این هفته است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی نیشابور یادآور شد: افتتاح انجمن بانوان نقد و بررسی کتاب سیمرغ در شهر قمگاه رضوی، کارگاه آموزشی کتاب و کتابخوانی پرسنل ادارات نیشابور، برگزاری نشست های کتابخوانی در سطح شهرازجمله برنامه های این هفته می باشد.

وی عنوان کرد: برای اولین بار در نیشابورطرح جیب کتاب با همکاری سازمان اتوبوسرانی  وتاکسیرانی نیشابور در داخل تاکسی ها و اتوبوس ها اجرایی می شود که مردم می توانند کتاب ها و خلاصه کتاب های مورد علاقه خودرا بخوانند.

مقدم‌پاشا اذعان کرد: با همکاری سازمان اتوبوسرانی نیشابور در روزهای این هفته یک دستگاه اتوبوس به روستاهای این شهرستان عزیمت و در آنجا ضمن اهدای کتاب به روستائیان نشست‌های کتابخوان برگزار می‌کند.

دبیر هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی نیشابور با اشاره به برگزاری نشست تخصصی امور کتابخانه نابینایان نیشابور که دارای هزار و ۲۰۰ جلد کتاب به خط بریل است، افزود: در حال حاضر سه شهر مشهد، نیشابور و سبزوار دارای این کتابخانه تخصصی برای روشندلان هستند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نیشابور تصریح کرد: عضویت در کتابخانه ها ی عمومی کل کشور تحت سامانه اینترنتی می باشد و علاقه مندان به عضویت در کتابخانه ها همچنین می توانند با مراجعه به سایت samanpl.ir نسبت به تکمیل فرم عضویت اقدام و با حضور در محل کتابخانه کارت عضویت دریافت کنندکه می توانند در این ایام بصورت رایگان عضو کتابخانه شوند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث