به گزارش عطارنیوز، محمد صادقیه کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص پیروزی اخیر ارتش سوریه در حلب گفت: حلب به عنوان پرجمعیت ترین و اقتصادی ترین شهر سوریه پس از۵سال آزاد شد تا قطب استراتژیک سوریه دوباره به این کشور بازگردد.

وی ادامه داد: بحران سوریه ریشه در سیاست خاورمیانه جدید آمریکا دارد، آمریکا در تابستان سال۲۰۰۶به کمک اشغالگران صهیونیست و تحمیل یک جنگ۳۳روزه به لبنان این پروژه را آغاز کرد و با ورود به سوریه نقشه خاورمیانه جدید را می خواست رقم بزند.

صادقیه گفت: رایس وزیر خارجه وقت آمریکا در سخنان خود جنگ۳۳روزه را به عنوان درد زایمان خاورمیانه جدید نام برد و حمایت های آمریکا را از سیاست های جنگ افروزانه در راستای حفظ رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

وی ادامه داد: جنگ نیابتی در سوریه با هدف تجزیه این کشور به حداقل ۳منطقه و تشکیل خاورمیانه جدید آغاز شد که هدف بعدی آنها گسست جبهه مقاومت بود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا با تصرف بخش غربی حلب با کمک تروریست های آموزش دیده ترکیه انبارهای تسلیحاتی این شهر را به دست گرفت تا زمینه پایتختی سوریه بدون اسد را در حلب فراهم کند.

وی ادامه داد: با کمک مستشاری نظامی ایران، بسیج مردمی سوریه، ورود قاطع نیروی هوایی روسیه این ورق برگشت و حلبه به آغوش سوریه برگشت و در ماه های اخیر شاهد ورود مقامات کشورهایی مثل چین و مصر به سوریه در راستای حمایت از سوریه بودیم.

صادقیه گفت: بعد از پیروزی حلب رفت و آمدهای سیاسی به این کشور بیشتر خواهد شد، حتی کشورهایی مثل ترکیه و قطر به صورت غیر رسمی هیأت هایی را به سوریه اعزام خواهند کرد.

وی افزود: گزینه نظامی حامیان تروریست ها با میلیاردها دلار هزینه با شکست مواجه شد و اکنون مجبور به تغییر موضع هستند، پیروزی حلب پیروزی جببه مقاومت و حزب الله است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی