به گزارش عطارنیوز، نشست خبری سید جواد قوامی نژاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور با اصحاب رسانه شامگاه شنبه۲۵شهریورماه در محل تالار اجتماعات موزه اسناد آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

سید جواد قوامی نژاد در این نشست با اشاره به شروع مدارس گفت: والدین به هیچ وجه مجبور به کمک به مدارس نیستند و بصورت دلخواه می توانند در مخارج مدارس کمک کنند و والدین تنها باید هزینه کتاب و بیمه را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: طبق قانون باید به ازای هر دویست واحد مسکونی، یک مدرسه ساخته شود، متاسفانه دو هزار و ششصد واحد مسکن مهر در نیشابور ساخته شد و شهرداری بدون اینکه انبوه ساز را مجبور به ساخت سیزده مدرسه کند به آنها پایان کار داد و اکنون با کمبود مدرسه مواجه هستیم.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور در خصوص شایعات مطرح شده و رفتن وی از مدیریت آموزش و پرورش گفت: تمامی اخبار منتشر شده در خصوص برکناری و یا رفتن بنده شایعه است، پیشنهاداتی به بنده داده شده ولی تاکنون هیچ پیشنهادی را نپذیرفته ام.

وی افزود: در شهرستان نیشابور هفده مدرسه دو شیفت در مقطع ابتدایی و یک مدرسه دو شیفت در مقطع متوسطه وجود دارد که این نشان از کمبود مدارس در سطح شهرستان است.

قوامی نژاد در خصوص فضای آموزشی شهرستان نیشابور گفت: با وجود رتبه اول در ساخت و ساز مدارس در استان باز هم با کمبود مدارس مواجه هستیم، سالانه بیش از سه هزار دانش آموز ورودی جدید داریم و از شویی با کمبود اماکن آموزش و فرسوده بودن این اماکن روبرو هستیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی