اعتراض کاگران نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور در روزهای اخیر منجر به شکل گرفتن موجی از نارضایتی و اعتراض در بین نیروهای این واحد شده است.

یکی از کارگران ضمن ابراز گلایه از وضعیت موجود در این نیروگاه به خبرنگار عطارنیوز گفت: متأسفانه با وجود مشکلات زیادی که داریم حق اعتراض و دفاع از حقوق خود را از ما گرفته اند و در صورت اعتراض ما را اخراج می کنند.

وی ادامه داد:طی واگذاری نیروگاه به فردی جدید این شخص تصمیم به لغو قرارداد دائم ما و تبدیل به قرارداد موقت دارد تا به صورت یک ساله با نیروهای این نیروگاه قرارداد منعقد نماید.

این کارگر معترض بیان داشت: متأسفانه در نیروگاه نیشابور واگذاری خارج از عرف صورت گرفته است و به هیچ عنوان در این واگذاری وضعیت پرسنل که سرمایه های اصلی هستند پیش بینی نشده است و قراردادهای دائم ما با وزارت نیرو نادیده گرفته شده است.

سعادتی یکی از مدیران نیروگاه سیکل ترکیبی خیام نیشابور در خصوص مشکلات بوجود آمده ناشی از واگذاری این نیروگاه گفت: ما در این نیروگاه از ابتدای تأسیس مشغول به کار بوده ایم، در سال۱۳۹۰این نیروگاه به صورت رد دین به وزارت دفاع واگذار گردید و شرکت خیام به عنوان بهره بردار به کار خود ادامه داد.

در فرایند واگذاری جدید طبق قرارداد مالک تا پنج سال باید بهره بردار قدیم را حفظ و سپ حق انتخاب بهره بردار جدید را دارند.

سامی معاون تولید این نیروگاه نیز گفت: شرک برق خیام در سطح ایران به عنوان یک برند معروف است و رتبه چهارم ایران را به لحاظ تولید برق دارا است.

وی بیان کرد: این شرکت بدون کمک نیروهای خود نمی توانست به این جایگاه برسد، همه ما قشر کارگری هستیم و امنیت شغلی برا یما بسیار مهم است و می خواهیم شرایطی فراهم شود که امنیت شغلی برای ما فراهم شود.

مرشذلو سخنگوی کارکنان معترض این نیروگاه نیز گفت: ما تهنا رعایت قانون را از طرف کسانی که به هر شکلی در واگذاری این نیروگاه دخیل هستند می خواهیم، اگر اصل۴۴مبنی بر خصوصی سازی نیروگاه ها در این واحد اجرا شده است اصل۴۴باید به طور کامل اجراشود، در این اصل شرکت مدیریت را در کنار نیروگاه به مالک واگذار می کنند تا حق و حقوقات کامل پرسنل در آن لحاض شود.

نمی دانیم چه اتفاق افتاده در نیروگاه نیشابور که تفته جدا بفاته شده؟ این همه نیروگاه در سراسر این با رعایت حق و حقوقات کامل پرسنل و شرایط شفاف و روشن واگذار شده اند و ما نیز می خواهیم واگذاری مطابق با نیروگاه های دیگر باشد.

هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه نیز در خصوص این مشکل گفت: مشکلات امروز ما بر اثر بی کفایتی برخی مدیران بوجود آمده است، تاز مانی که پرسنل نیروگاه با شرکت خیام قرارداد دارند باید این شرکت و سهامداران آن یعنی وزارت نیرو حق و حقوق پرسنل را به صورت کامل پرداخت نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر و تحولات وزارت نیرو باید تا دو هفته آینده صبر کنیم تا تیم جدید وزارت مستقر شوند، بنده با وزیر مذاکره کرده ام و قول مساعدت کامل در این زمینه را از آنها گرفته ام.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث