جلسه شورای اسلامی شهر نیشابور شامگاه چهارشنبه۲۹شهریورماه در محل سالن جلسات این شورا برگزار گردید.

باری عضو شورای شهر در خصوص اوضاع متکدیان گفت: تکدی گری در سطح شهر مقرر گردید شهرداری تا پنجم مهرماه با تهیه آئین نامه طبق پنج ماده ۵۵قانون مقررات مربوط به شهر و شهرداری اقدام و به شورا ارسال نماید که باید زیرساخت های این طرح ابتدا فراهم گردد، سپس در خصوص تأیید آن تصمیم گیری شود.

صادقی دیگر عضو شورای شهر نیز در این خصوص گفت: سر هر چهارراهی چندین نفر به تکدی گری مشغول هستند و حیثیت شهر را زیر سوال می برند، یک مکانی در روستای شادمهرک تهیه شده که به آنجا انتقال یابند ولی شهرداری در حد نگهداری آن ها هم کاری نکرده است.

طرح واگذاری فرهنگسرا به بخش خصوصی

باری عضو شورای شهر در خصوص واگذاری فرهنگسرا به بخش خصوصی گفت: با امضای پنج نفر از اعضا  مقرر شد سازمان فرهنگی ورزشی نسبت به بررسی موضوع و ارائه لایحه واگذاری به شورا جهت بررسی اقدام نماید که هنوز ارسال نشده است.

زرندی در ادامه این بحث گفت: خیلی از سازمان های دولتی تصور می کنند که وظیفه شورای یا شهرداری است که این مکان را رایگان در اختیار آنها قرارد دهد که این پیشنهاد قرار شد در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مطرح گردد.

شکیبا در ادامه این بحث گفت: درآمدزایی بحث درستی است اما کسی حاضر به قرارداد با فرهنگسرا نشده است و دلیلش این است خیلی از کسانی که می خواهند این مکان را اجاره کنند به امید این هستند که برنامه ها و کنسرت های مجازی را که در سطح کشور مجاز و شامل رعایت شئونات هستند برگزار شود.

باری در ادامه این موضوع گفت: یک ماه پیش ریاست محترم سازمان فرهنگی ورزشی را خواستیم، جشن های عمومی باید در محلات محتلف برگزار شود، در یکی از برنامه هایی که شرکت داشتیم محتوای خوبی نداشت و باید با یک برنامه ریزی درست محتوای برنامه ها را درست کنیم، وقتی موسیقی سنتی و ارزشمند را در نیشابور داریم چرا این باید به فراموشی سپرده شود و جشن ها و مراسمات را نقض کنیم.

لازم به ذکر است طرح واگذاری فرهنگسرا به بخش خصوصی مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث