به نقل از عطارنیوز، قطار مشهد تهران که از مبدأ مشهد به مقصد تهران ساعت۲۳شنبه هفتم بهمن ماه حرکت کرد بود پس از۲۱ساعت و با ایجاد مشکلات فراوان برای مسافرین به مقصد رسید.

هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه در این خصوص گفت: مسافران قطار مشهد تهران پس از تحمل۲۱ساعت وضعیت ناگوار به مقصد رسیدند، بسیاری از کودکان بخاطره از کار افتادن سیستم گرمایشی قطار دچار سرماخوردگی شدند.

این نماینده مجلس با اشاره به نبود پزشکدر قطار گفت: متأسفانه یکی از مسافران بدلیل عارضه فشار خون بالا بیهوش شده بود که حتی یک پزشک نیز در قطار وجود نداشت که به حال مسافرین رسیدگی کند و ما مجبور شدیم طی تماس تلفنی از برخی پزشکان کمک بگیریم.

وی بیان کرد: این قطار بدلیل یخ زدگی سامانه سوزنبانی دچار مشکل شد که برودت هوا و ترافیک مسیرهای ریلی نیز بر شدت این تأخیر افزود.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی گفت: چه کسی مسئول به خطر انداختن جان مردم است؟ مگر جان مردم برای وزارت راه و شهرسازی ارزشی ندارد که حاضر به نوسازی ناوگان فرسوده ریلی کشور نیست و چرا به ازای هر مسافر بیش از یکصد هزار توامن هزینه دریافت می کنند ولی در قبال آن خدمات مناسب ارائه نمی دهند.

وی خاطر نشان ساخت: بنده به طور جدی سوال از وزیر راه را در مجلس شورای اسلامی پی گیری می کنم، باید وزیر راه به مجلس بیاید و پاسخ دهد که چرا کاری برای نوسازی ناوگان فرسوده ریلی انجام نداده است که اکنون برای ایراد یک سامانه سوزنبانی جان مردم در خطر بیفتد.

حجت الاسلام پژمانفر نیز در حالی که خود مسافر این قطار بود اظهار داشت : قطار مسافری مشهد به تهران پس از ۲۱ ساعت در مسیر ماندن هنوز به مقصد نرسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه وضعیت رسیدگی و توجه به مسافرین در طول مسیر بسیار اسفناک بوده است تصریح کرد: شدت سرما ونبود آب وغذا متاسفانه این وضعیت را برای مسافرین بدتر کرده است.

پژمانفر با اشاره به اینکه بسیاری از مسافرین از کار امروز خود بازمانده اند تاکید کرد: این تاخیر باعث شد تا امروز صحن علنی مجلس را از دست بدهم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی