مقری-1-300x230

به گزارش عطارنیوز، حجت الاسلام مقری خطیب نماز جمعه نیشابور در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه شهر نیشابور با اشاره به اعتکاف مردم در این ایام گفت: اعتکاف یکی از صحنه های دیدنی کشور است که مورد اقبال جمع کثیری از جوانان و مردم قرار گرفته است و هزاران نفر در روستاها و شهرها در سراسر کشور معتکف می شوند و این یکی از چیزهایی است که دشمنان ما را که درصدد نفوذ فرهنگی و رواج فساد در کشور هستند ناامید می کند.

وی با اشاره به شرایط منطقه افزود:به همت مردم کشور سوریه و کشورهای خط مقاومت،دشمنان اسلام  که برای فتح خط مقاومت در عرض چندماه آمده بودند،اکنون چندسال است که به اهدافشان نرسیده اند و ناکام مانده اند.

حجت الاسلام مقری با اشاره به اتفاقات اخیر یمن گفت:گمان سعودی ها در یمن مبنی بر شکست یمن در عرض چندماه بود که مردم یمن با مقاومت خود آنها را ناکام گذاشتند و با مقاومت خود غربی ها و کشورهای حوزه خلیج فارس را پای میز مذاکره نشاندند تا حق خود را از آنها بگیرند و ثابت کردند که مستکبران چیزی جز زبان زور نمی فهمند.

وی افزود:ملت ایران،اندیشه مقاومت و خوش بین بودن به وعده های نصرت الهی را به کشورهای منطقه صادر کردند و ملت های دیگر تحت تأثیر این تفکر به پروردگار متعال تکیه کردند تا به پیروزی رسیدند.

خطیب نماز جمعه نیشابور با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: بدعهدی های آمریکایی ها و قابل اعتماد نبودن آنها برای ملت ایران ثابت شده است و اگر در موضوع هسته ای پای میز مذاکره نشستیم بنا بر پیشنهاد خود آنها برای حل این مسأله بود.

وی افزود:دولت و کنگره آمریکا باید بدانند که در برابر ملت ایران هر قدر بداخلاقی کنند به حیثیت جهانی خود لطمه می زنند و نفرت ملت ایران از آنها بیشتر می شود و این موضوع را در نزدیک به چهل سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد امتحان کرده اند.

مقری با اشاره به بحث موشکی که این روزها موضوع اول ایران و جهان شده است، گفت:پیام ملت ایران به آمریکا این است که هر وقت شما عصبانی می شوید ما می فهمیم که در حال عمل به وظیفه شرعی خود هستیم و پیشرفت کرده ایم.توسعه ی توان موشکی علاوه بر راهبرد دفاعی، تکلیف و وظیفه شرعی ما نیز هست که قرآن این تکلیف را برای ما معین کرده است و ما نمی توانیم با تکلیف دینی خود با شما معامله کنیم و برای انجام این تکلیف شرعی از شما اجازه نمی گیریم.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی