مردم ایران یکی از حساسترین انتخابات ها را در هفتماسفند ماه ۹۴ پشت سرگذاشتند انتخاباتی که مسلماً گروهی پیروزوگروهی شکست خوردند،اماچه کسانی برنده برنده و چه کسانی بازنده انتخابات بودند ؟
مفهوم پیروزی در فرهنگ اسلام با پیروزی در فرهنگ های دیگر متفاوت است .
واژه فوز و فاز به معنای پیروزی آمده است در کتاب مفرد اتلاغب ذکر شده است .
الفوز الظفر بالخیر پیروزی به معنای موفقیت در کار خیر است لذا حضرت علی (ع) هنگام ضربت خوردن فرمودند : فزت برب الکعبه چه یعنی به خدای کعبه سوگند که پیروز شدم.
لذا خطاب به شهدای کربلا آمده است اشهد انکم الشهداء والسعداء و انکم الفائزون (مفاتیح) یعنی شهادت می دهم شما پیروز شدگانید.همچنین امام علی (ع) می فرمایند : ما ظفر من ظفر بالاثنم (غرر) یعنی از راه انحراف پیروزی حاصل نمی شود .ابراهیم بن طلحه در مدینه از حضرت علی بن الحسین (ع) پرسید : چه کسی در این واقعه (کربلا)پیروز شد؟
امام سجاد (ع) فرمودند :هنگام اذان معلوم می شود.
گاهی پیروزی دفعی و کوتاه مدت حاصل نمی شود بلکه آثار آن در دراز مدت ظاهر می شود چنانچه حضرت امام خمینی (ره) در قیام ۱۵ خرداد ۴۲ پیروز نشد لکن آگاهی و رشد جامعه را فراهم کرد که به پیروزی ۲۲ بهمن ۵۷ منجر شد.
در ۳۷ سال انقلاب اسلامی در تمام صحنه های جریان حزب حزب الله پیروز و جریان حزب الشیطان شکست خورده است . برای اینکه این بک وعده الهی است که « فان حزب الله هم الغالبون» حزب ا… همیشه پیروز است.(صافات ۱۷۳)
در انتخابات هفتم اسفند نیز چه کسانی پیروز شدند :
۱- کاندیداهایی که طبق یک تکلیف شرعی و انقلابی وارد رقابت های انتخاباتی شدند و تلاش صادقانه خود را انجام دادند و نتیجه آراء مردم را با جان و دل پذیرفتند و مثل آشوب طلبان ۸۸ دروغ تقلب را به نظام نچسباندند پیروزند.
۲- همه کاندیداهایی که در تبلیغات انتخاباتی خود رعایت اخلاق و قانون را کردند و به تخریب رقبا نپرداختند و از ریخت و پاش های مصرفانه پرهیز کردند ، پیروزند.
۳- حامیان همه کاندیداها که با انگیزه مقدس و انقلابی به ستادهای انتخاباتی رفتند و صادقانه و بدون تعصب نسبت به دیگران برای نامزد مورد علاقه خود تلاش کردند، پیروز شدند.
۴- ملت ایران که با حضور حماسی خود به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پای صندوق های رأی مثل همیشه پیوند نا گسستنی خود را با ایران اسلامی و انقلاب اسلامی به نمایش گذاشت و دشمنان این آب و خاک را مأیوس کرد، پیروز بزرگ این انتخابات است .
شکست خوردگان انتخابات چه کسانی هستند
۱- در رأس همه آنها آمریکا و صهیونیسم جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی بازنده اصلی و بزرگ این انتخابات بودند.
۲- کسانی که در این چند دوره تبلیغات به انحرافات فکری و اخلاقی و حتی مالی افتادندو در هیاهوی رقابتها مسئولیت های دینی و اخلاقی خود را فراموش کردند و به تخریب و تهمت و غیبت و شایعه برعلیه کاندیداهای و حامیان آنها پرداختند بازنده این انتخابات بودند .
۳- گسانی بازنده این انتخابات هستند که در عزل و نصب ها و اقبال ها و ادبارها و … بجای شایسته سالاری، تعصبات انتخاباتی خود را ملاک قرار دهند.
در یک کلام عموم کاندیداها و حامیانشان و ملت ایران که با قصد قربت و نیت آبادانی ایران اسلامی در انتخابات شرکت کردند چه فرد مورد نظرشان رأی آورده و چه رأی نیاورده، پیروزند و تمام دشمنان انقلاب و ایران اسلامی و عوامل داخلی که قصد سوء به آرمان ها و ارزشهای اسلامی و انقلاب اسلامی دارند و یا اینکه به دنبال فتنه جدیدی از راه انتخابات بودند شکست خوردگان این انتخاباتند.
چند تذکر در پایان به کاندیداها و حامیانشان
۱- به تمام منتخبین ملت در سراسر کشور خصوصاً به دو نماینده ای که بیشترین آراء را در نیشابور کسب کرده اند تبریک و تخنیت عرض می کنم.
۲- دوران رقابت ها انتخابات با همه تلخی ها و شیرینی های به اتمام رسیده سعی کنید رقابت را در ۷ اسفند پایان یافته تلقی نموده و بعد آن را به دوران رفاقت دوستی و همدلی تبدیل کنید .
۳- مسلماً به خاطر جو احساسی و رقابتی افرادی که بنیه های معنوی آنها ضعیف بوده است دچار لغزش ها و غیبت ها و … شده اند و به پاس شیرینی این حماسه بزرگ همه افراد همدیگر را مورد عفو و بخشش قرار دهند.
در پایان ضمن تبریک به دو نماینده منتخب مردم و لایتمدار شهرستان های نیشابور و فیروزه سرکار خانم هاجر چنارانی و جناب آقای دکتر حمید گرمابی امید وارم این دو نماینده محترم ضمن اتحاد و انسجام با یکدیگر که حلقه مفقوده دوره های متمادی شهرمان بوده در سنگر مهم مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از آرمانها و ارزش های دینی و انقلاب اسلامی تشکر و قدر دانی خود را در قالب خدمت و تلاش برای رفع مشکلات این مردمی که به آنها اعتماد نمودند ابلاغ نمایند.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا و وفقنا لما نخب و ترضی
.السلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی