به گزاش عطارنیوز، دکتر هادی الهامی رئیس بیمارستان۲۲بهمن نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص مشکلات این بیمارستان گفت: طی سال های اخیر با افزایش دو برابری پزشکان اقدامات خوبی صورت گرفته است اما باز هم جواگبوی بیماران نیست.

وی ادامه داد: در بخش اورژانس دو پزشک و سه پزشک سرپایی وجود دارد ولی با توجه به حجم بالای بیماران و کمبود تخت های اورژانس برخی مواقع مجبور به افزودن تخت در راهروها هستیم.

الهامی گفت: متأسفانه بدلیل کمبود تخت با نارضایتی مردم مواجه هستیم، در برخی از بخش های بیمارستان ضریب اشغال به صددرصد می رسد و حتی جا برای همراه بیمار نیز وجود ندارد.

وی بیان کرد: بیمارستان۲۲بهمن دارای ده بخش و۲۷۶تخت است که برخی مواقع چهل تخت در راهروها افزوده می شود.

اعظم مقدم پاشا مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در این خصوص گفت: تعداد تخت های ما بسیار کم است، برخی مواقع مجبور به برگرداندن بیماران الکتیو هستیم زیرا تخت خالی نداریم و باید وقت بگیرند تا تخت خالی شود و بعد عمل کنند.

وی اضافه کرد: ما همیشه در وضعیت بحران قرار داریم و اگر وضعیت بحرانی در شهرستان رخ دهد بی شک توان پاسخ به بیماران را نداریم.

مقدم گفت: باید بیمارستان سوم نیشابور سریعتر احداث شود یا اینکه تعداد تخت های این بیمارستان را افزایش دهند.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی گفت: متأسفانه در بحث نیروی انسانی نیز کمبود داریم، باید برای بخش های جدیدی که در حال احداث است نیرو استخدام کنیم اما با لایحه جدید قادر به استخدام نیرو نیستیم.

دکتر محسن عظیمی نژاد رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز با اشاره به مشکلات بهداشتی این شهرستان گفت: تکمیل فاز دوم توسعه مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن نیشابور۱۶میلیارد تومان هزینه دارد که تنها سه میلیارد از این بودجه را در اختیار داریم و به همین دلیل تکمیل آن با کندی پیش می رود.

وی بیان کرد: فاز دوم توسعه مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن در هفت طبقه و در مجاورت ساختمان اورژانس بیمارستان در حال احداث است، با اتمام عملیات ساختمانی و بهره برداری از آن در مجموع ۱۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت بخش بستری نیشابور اضافه خواهد شد.

عظیمی نژاد گفت: در این ساختمان بخشهای بستری، اتاق های عمل، اورژانس، رادیولوژی و غربالگری سرطان و بخش های مراقبت ویژه پیش بینی شده است.

وی افزود: عملیات ساختمانی بیمارستان سوم نیشابور از اسفند ۹۴ توسط پیمانکار طرف قرارداد وزارت راه و شهرسازی شروع شده است، پیش بینی می شود تا آخر اردیبهشت سقف های ساختمان در ۳ طبقه و با مساحت ۱۴۵۰۰ متر مربع به اتمام برسد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به وضعیت نیشابور تصریح کرد: ضریب برخورداری مردم از تختهای بیمارستانی در پایان سال ۹۲در محدوه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور ۰.۶بود که با اقدامات انجام شده در طی چهارسال گذشته میانگین تخت بیمارستانی به حدود ۰.۹رسیده و تا پایان سال جاری این ضریب به یک می رسد.

وی ادامه داد: در مجموعه تجت پوشش این دانشکده، همکاران پرستار در سال ۱۳۹۵از ۲۱هزار و ۱۰۳بیمار جراحی شده مراقبت کردند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی