خیرخواه مدیرعامل مرکز بفت فرش های بزرگ جهان درنیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص بافت ظریف ترین و بهترین فرش دستبافت جهان گفت: کاری که اکنون سفارش گرفته ایم ۱۸۰۰متر مربع برای یکی از مساجد کشور عمان است، این فرش ظرافت بسیار بالایی دارد و به لحاظ ظرافت اولین فرش دنیا است، در۱۸رنگ و طرح کاشی کاری در حال تولید است.

وی ادامه داد: ۱۲۰بافنده مشغول بافت هستند،بافت این فرش حدود یک سال و نیم طول می کشد، بیشترین مشکلات مربوط به بافنده ها است، با بافنده هایی درگیر هستیم که از نظر اقتصادی و معیشتی مشکلاتی دارند که باید بیشتر به آنها رسیدگی شود.

خیرخواه در خصوص مشکلات بافندگان نیز گفت: مهمترین مسأله بیمه بافندگی است، اگر بیمه بافندگی برقرار نبود همین تعداد اندک بافنده نیز مشغول به کار نبودند، تأمین اجتماعی به بهانه های مختلف بافنده ها را تحت پوشش قرار نمی دهد و بیمه آنها را قطع می کنند وحاضر به وصل مجدد این بیمه نیستند.

وی بیان کرد: این کارگاه حدود دوازده سال است که راه اندازی شده است، بخشی از پروژه های فرش های بزرگ جهان در کارگاه ما تولید شده اند، فرش ۶هزار متری ابوظبی و۵هزار متری مسقط از این نمونه ها هستند.

خیرخواه گفت: هزینه این فرش پیش بینی نشده است، قرارداد ما به مرور زمان و به صورت دوره ای است که اگر در برهه ای زمانی هزینه ها بالا رفت بتوانیم جبران خسارت داشته باشیم.

لازم به ذکر است این فرش به لحاظ بزرگی سومین فرش بزرگ دنیا است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث