عبدالرضا وکیلی خیر مدرسه ساز نیشابوری است که با عشقی بی نهایت تمام توان خود را در جهت ارتقای آموزش دیار خود گذاشته است.

 

شصت و ششمین مدرسه خیرساز وکیلی ظهر یکشنبه۳دی ماه در شهرستان نیشابور برگزار گردید تا در بهار ۶۶سالگی بتواند۶۶مدرسه که به بهترین نحو ممکن ساخته شده است را به فرزندان شهر خود هدیه کند.

این خیر مدرسه ساز شامگاه امشب در مراسمی که به جهت تقدیر از زحمات وی در شورای شهر نیشابور برگزار شد در خصوص انگیزه خود برای ساخت مدارس گفت: سابقه کارهای خیر را از بنده زیاد سوال می کنند، خانواده عامل اصلی پرورش من در راه نیکوکاری بود، مادر و پدر بنده به طور جد بنده را به نیکوکاری توصیه می کردند.

وی ادامه داد: حتی خانواده من را به نیکوکاری اجبار می کردند، من وارد اجتماع شدم و همیشه نصیحت پدر مرحوم خود مبنی بر کمک به مردم را در ذهن داشتم و با تمام توان در جهت عمل به این نصیحت اقدام می کردم.

وکیلی گفت: خیلی از مردم نمی دانند که مدارس وکیلی یک، دو و سه را مرحوم پدر من ساختند و من در آن زمان در نیشابور نبودم و استارت اولیه کار را پدر من زد.

این خیر مدرسه ساز با اشاره به علاقه خود به نیشابور گفت: بنده عاشق شهرم هستم و از هیچ کمکی برای زیباسازی شهرم دریغ نمی کنم، ایده من این است که نمای شهر زیبا باشد و برای این کار تمام تلاش خود را کرده ام تا مدارسی زیبا بسازم و همین مدرسه ای که امروز افتتاح شد را با هزینه بسیار بیشتری ساختم تا نمای زیبایی داشته باشد.

وی ادامه داد: آرزوی من این است که زادگاه خود را نیشابور بسازم و شهر من مدارس قدیمی نداشته باشد و فرزندان این شهر در کدارس مستحکم و مجهز مشغول به تحصیل باشند.

وکیلی دلیل اصلی خود برای انتخاب آموزش و پرورش برای کارهای خیریه گفت: من تجربیات فراوانی در جهانگردی دارم و به کشورهای زیادی سفر کرده ام، در کشورهای مختلف با قشر معملم آن کشورها تعمل خوبی داشتم و در این تعاملات متوجه شدم که آموزش و پرورش هر کشوری که مستحکم است بنای مقاومی برای پیشرفت آن کشور است و تمام کشورهای پیشرفته مکان های آموزش بسیار پیشرفته ای دارند.

عکس: فرشید اصغری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی